ВихованняКожен батько або мати знають, як важко буває час від часу стримувати негативні емоції під час спілкування з дитиною. Буває, що втомлені батьки зриваються та підвищують голос на дитину, сварять її, а потім відчувають почуття провини і розмірковують, як уникнути подібних спалахів роздратування, щоб не образити та не травмувати власне дитя і, разом із тим, успішно розв'язати конфліктну ситуацію.
Будь-кому з батьків буде корисно навчитися використовувати техніку "Я-повідомлень". Багато про цю техніку розповідає відома дитяча психологиня Юлія Гіппенрейтер у своїх книгах та лекціях. Читати повністю Додати коментар
Незважаючи на те що ніхто з нас ніколи не стане «досконалим» батьком чи матір'ю, насправді не так уже і складно виростити щасливих, здорових дітей, здатних до адаптації. При цьому робота батьків полягає в тому, щоб виховувати їх на власному прикладі, моделюючи найбільш бажаний спосіб поведінки дітей.
Пройшли часи, коли дитину віддавали в дитячий сад одразу на весь день і в дуже ранньому віці. Зараз дитячі психологи та педагоги впевнені в тому, що чим більш м'якою і плавною буде адаптація дитини до дитячого садка, тим менше згодом виникне проблем зі здоров'ям та спілкуванням з однолітками.
Існує кілька правил, які допоможуть полегшити адаптацію дитини до дитячого садка.
Хочете виховати дитину креативною? Такою, у якої було б завжди море ідей, яка б знаходила незвичайні рішення і не знала, що таке нудьга? Є 5 способів.
Якщо час дитини розписаний по хвилинах - плавання, уроки музики, англійська, танці – не дивно, що вона не буде вулканом ідей, бо не мусить вигадувати собі забав і організовувати час. Усе зробили за неї дорослі. Додаткові заняття корисні, однак щодня необхідно відводити час для вільної гри.
Кажуть, що бути батьками – це означає давати дитині дві речі – коріння та крила. Однак підтримувати баланс між ними неймовірно важко. Помилки й ірраціональні переконання, якими ми наділяємо наших дітей, часто міцно осідають в їх дитячій свідомості. Потім цей «спадок» вони передають своїм дітям, створюючи проблемне коло, розірвати яке дуже непросто.
Якщо вашій маленькій донечці не вистачає жіночності, проявіть обережність, але при цьому й рішучість, будьте ніжними, але непохитними, не припиняйте вчитись бути кращими батьками. До речі, почніть просто зараз і з'ясуйте, чого ніколи не можна казати вашій маленькій леді.
Мами, порівняно з татами, завжди більш ретельно підходять до питання виховання дитини. І якщо з вихованням дівчинки у мам практично все виходить інтуїтивно і вони розуміють одна одну з півслова і півпогляду, то з хлопчиками буває не так просто.
|